BASNIE LUDÓW ZIEMI

Magiczny teatr – Wspaniałe wydarzenie – w górskich plenerach łąk, połemkowskich sadów i nieistniejących osad

Zapomnij o wszystkim. Zapomnij o tym, co było dziś, było wczoraj, było…
to już tylko sen zapomnij o tym, co będzie jutro, będzie za tydzień, będzie…
to jeszcze tylko sen jest teraz. Tylko teraz. Ten moment…
Na tą chwilę, zapomnij jak masz na imię, zapomnij o baśni, którą śnisz na co dzień … przejdź w inną baśń…. zamknij oczy. Zapomnij o wszystkim….
Ziemia. Woda. Powietrze. Ogień.

To teatr prastarej sztuki opowiadania  wędrownej bajarki, Magdy Polkowskiej, to podróż do wielu krain, w magiczny świat, który istnieje wewnątrz nas. To baśnie dla wszystkich pokoleń. Słowem, śpiewem, dźwiękiem instrumentów, odgłosami natury, baśnie zabierają nas powrotem ku wielkiemu Drzewu Życia…

Zapraszamy!

Miejsce: pod księżycem, na polanie przy ogniu,
przy schronisku BACÓWKA PTTK nad Wierchomlą,
Czas: 4 czerwca 2016, godz. 18:30

KOSZT:
20 zł dla gości schroniska (+nocleg 30 zł, wyżywienie 40 zł / os.)
25 zł /os. dla gości nie nocujących w schronisku.

Potwierdzeniem rezerwacji noclegu jest wpłata zadatku w kwocie 30 zł

Więcej informacji: 532 336 784

Pragnę, aby baśń była drogą ku miejscu, gdzie nie można dotrzeć słowami.
Pragnę, aby zabrała nas tam, gdzie rozlega się cisza oceanu bez brzegów
do miejsca, za którym wszyscy tęsknimy, bo zapomnieliśmy, że nim jesteśmy…
od zawsze, na wieczność…
pragnę, aby baśń była ukłonem w świątyni, którą jesteśmy…

Opowiadanie historii to sztuka wszystkich ludów ziemi. To wspólne śnienie. To prosta piękna forma. To Lekarstwo. To mozaika głosu, ciszy, śpiewu, dźwięku tradycyjnych instrumentów, oraz odgłosów natury… Opowiadanie to wspólna podróż w inne światy, aż do dna wielkiego jeziora pełnego tajemnic. Na chwilę opuszczamy tę baśń, którą nazwaliśmy własną, tą zatytułowaną naszym imieniem, i przenosimy się w świat równoległy, który istnieje, by zaczerpnąć: każdy czego innego, tego czego potrzebuje. Ludzie od zawsze gromadzili się by słuchać baśni.  Zasiadali przy ogniu i wsłuchując się w słowa przenosili  w inne światy. Sztuka opowiadania znów staje się żywą w naszym społeczeństwie, baśń niesie naukę, prastara mądrość i glebie której jesteśmy spragnieni w dzisiejszych czasach. Prawdy te zawsze były przekazywane przez pokolenia, aby człowiek pamiętał  o tym kim jest i o tym jak żyć w harmonii na tej cudnej ziemi.

Magda Polkowska pochodzi z Gdańska, kształciła się na wydziale antropologii i ekologii w New Jersey i Kalifornii. Opowiadaniem historii zajmuje się od „dawna niedawna”. Inspirację czerpie od starej kobiety która mieszka w ciszy jej samej na dnie świętego jeziora, oraz ludów wśród których przebywała (na rezerwatach plemienia Lakotów w Południowej Dakocie, w Meksyku, w Kazahstanie, oraz na stepach Południowej Syberii).

W ramach projektu, Magda, prowadziła również niedzielne słuchowisko radiowe na falach Polskiego Radia New York, 910 AM, „Baśnie Pieśni Ludów Ziemi”. Praca w radiu zainspirowała tworzenie baśniowych nagrań: ich fragmentów można posłuchać na tej stronie:

basnieludowziemi.wix.com/basnieludowziemi

www.facebook.com/BasnieLudowZiem

ZAPRASZAMY 🙂

Zobacz także: Wigilia Muzyczna, Sylwester, Festiwal Nalewek, Boże Narodzenie

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *