PANORAMA TATR I INNE ATRAKCJE

Otoczenie schroniska jest zagospodarowane. W pobliżu znajdują się: miejsce na ognisko, wiata, ławki usytuowane na widokowym zboczu, plac zabaw dla dzieci. Na zamówienie dostarczamy drewno do ogniska oraz organizujemy pieczenie barana lub kiełbasek. Zimą organizujemy kuligi.

najpiękniejsza panorama Tatr o każdej porze roku

Ze schroniska roztacza się jedna z najpiękniejszych panoram Tatr.

Turystyka piesza. Schronisko jest doskonałym miejscem wypadowym do krótszych i dłuższych wycieczek pieszych. Gęsta sieć szlaków turystycznych i gminnych umożliwia poznanie okolicy.

Turystyka narciarska. Okolice schroniska idealnie nadają się do uprawiania narciarstwa turowego, biegowego i zjazdowego oraz do wędrówek na rakietach.

Na amatorów dwóch kółek czekają szklaki rowerowe. Zróżnicowany teren i siatka leśnych dróg umożliwia planowanie krótszych i dłuższych wycieczek o różnym stopniu trudności. Na pasjonatów szybkiej jazdy czeka tor downhillowy w Wierchomli (na terenie stacji narciarskiej). W okolicy organizowane są rajdy MTB.

Konno po okolicy – w Szczawniku znajduje się stadnina koni.

Szkoła jazdy na nartach – pobliskie trasy zjazdowe dają okazję do podnoszenia umiejętności.

Maratony i biegi terenowe – zróżnicowany teren sprzyja bieganiu.
W okolicy organizowane są liczne imprezy tego typu.

Paralotniarstwo – grzbietowe polany i dobre wiatry pozwalają na oglądanie świata z góry.

Psie zaprzęgi – na zamówienie możemy zorganizować pokazy psich zaprzęgów z możliwością przejażdżki.

Spływy Popradem – spływy kajakami i pontonami po rzece Poprad to atrakcja dostępna dla każdego, zapewniając możliwość aktywnego wypoczynku.

Park linowy w Krynicy – dostarcza niezapomnianych wrażeń na wiszących mostach i tyrolkach.

Szlak architektury cerkiewnej – pozwala odwiedzić drewniane cerkwie, pozostałość po Łemkach zamieszkujących te tereny do 1947 r.