PRACA

Marzenie mam!

Praca w Schronisku Górskim.

 

Bacówka nad Wierchomlą to wyjątkowe miejsce do pracy. Lokalizacja w środku lasu to piękne tło dla atmosfery, którą ostatecznie tworzą tutaj ludzie…

Zespół prowadzący Bacówkę to mała społeczność, która uzupełnia się dzięki swej różnorodności cech i umiejętności. Tu trzeba być otwartym na ludzi, elastycznym i kreatywnym wobec sytuacji awaryjnych oraz życzliwym wobec reszty drużyny – bo, przy dużym ruchu, bywa naprawdę ciężko – a wtedy we współpracy siła.

cof

Ogrom pracy latem albo ogrom śniegu zimą, czy też praca w oderwaniu od dotychczasowej codzienności, pozornie mogą wydawać się świetną ucieczką od tego co było. Tymczasem jest dokładnie na odwrót. Wszystko z czym się zmagasz wypłynie. Tak się po prostu dzieje w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, w ciszy, w prostocie życia, przy wysiłku fizycznym i w małej społeczności będącej ze sobą niemal jak załoga pełnomorskiego rejsu.

Nie jest to jednak ośrodek terapeutyczny, tylko miejsce pracy a zespół – choć bywa bezcenną grupą wsparcia – przede wszystkim ma wiele zadań wspólnie do wykonania.

Dlatego zanim podejmiesz decyzję – „TAK, to ten moment, będę pracować w schronisku górskim!”- warto na spokojnie przemyśleć, jak sobie to wyobrażasz, czego oczekujesz, czego potrzebujesz, oraz co masz gotowość dać temu miejscu i ludziom od siebie?

Każde schronisko jest inne i ma swoją specyfikę. Podejmując pracę tutaj, warto pamiętać, że to praca o charakterze sezonowym. Wymaga elastyczności i pracy na różnych stanowiskach w zależności od nasilenia ruchu turystycznego. Podczas „martwego sezonu” okrojony zespół wykonuje różne zadania, nawet te spoza zakresu obowiązków swojego stanowiska pracy. W szczycie sezonu i wzmożonego ruchu, zespój jest liczniejszy i dla każdego priorytetowe są zadania jego stanowiska pracy, które podczas kilkustopniowej rekrutacji są jasno określone i ostatecznie ustalone przy zawieraniu umowy o pracę.

Miejsce jest bajkowe a Tatry zapierają dech w piersiach o każdej porze dnia i roku. Między innymi dlatego Bacówka jest lubiana i tak licznie odwiedzana przez Gości.

„Od kuchni” przekłada się to na duży wysiłek organizacyjny i liczne zadania, w których wykonywaniu często końca nie widać… Zatem jest to miejsce dla ludzi, którzy ciężkiej pracy się nie boją. Bywa, że nie ma czasu ani siły by podziwiać panoramę Tatr. Natomiast jak już jest na to czas…, to odpoczynek w tej dzikiej krainie, która z czasem staje się Domem, może być niezwykłym doświadczeniem i doskonałym źródłem wewnętrznej równowagi.

Podejmując z nami współpracę, pracownik ma minimalne koszty przy konkurencyjnym wynagrodzeniu – zapewnione jest zakwaterowanie, wyżywienie i umowa cywilno-prawna. Ta praca daje też możliwość nauczenia się wielu nowych kompetencji – od społecznych przez zawodowe po życiowe – przydatnych w każdej kolejnej pracy i w ogóle w życiu.

Szukamy osób otwartych na nowe doświadczenia, życzliwych, lubiących pracę w zespole, komunikatywnych, kreatywnych, odpowiedzialnych, uczciwych, pracowitych i zdrowych – bez uzależnień.

Zapraszamy do współpracy.

Jak aplikować o pracę w Bacówce nad Wierchomlą?

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami,

wyślij list motywacyjny oraz CV ze zdjęciem na adres: kontakt@wstronenatury.pl

Odpowiemy, wraz z propozycją terminu wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej, która odbędzie się poprzez wideo-rozmowę (Skype).

Do zobaczenia!