Maluchom na TAK strona główna
Bacówka nad Wierchomlą - schronisko górskie PTTK
strona główna facebook schronisko oferta schroniska cennik schroniska okolica schroniska dojazd i dojscie do schroniska informacje turystyczne linki kontakt
przytulne noclegi i dobre jedzenie
panorama Tatr i inne atrakcje
imprezy.html
zima nad Wierchomlą
rowerem po górach
imprezy dla firm
program dla szkół
warsztaty rozwojowe
imprezy okolicznościowe
więcej zdjęć
wiecej zdjęć

BACÓWKA NAD WIERCHOMLĄ
SCHRONISKO GÓRSKIE PTTK
ZAPRASZA PRZEZ CAŁY ROK

W schronisku odbywają się liczne imprezy muzyczne, oficjalne koncerty i mniej formalne śpiewanki.

Imprezą nadającą koloryt i na trwale wpisaną w kalendarz schroniska jest odbywający się wiosną i jesienią Festiwal Nalewek. W grudniu spotykamy się na Wigilii Muzycznej, zaś na przełomie roku organizowane są pobyty Sylwestrowe.

Na potrzeby firm i szkół przygotowywane są pobyty integracyjne.

W ramach imprez okolicznościowych organizowane są spotkania przy grzanym winie, biesiady, kuligi, pieczenie barana oraz wesela w stylu plenerowym.

Zapraszamy do współpracy organizatorów warsztatów tematycznych: plenerów malarskich i fotograficznych, obozów kondycyjnych oraz wszelkich inicjatyw kulturalno-turystycznych. Posiadamy odpowiednie zaplecze noclegowe oraz gastronomiczne.

 

 

strona główna

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ
DO NASZEGO DRUGIEGO SCHRONISKA
NA JAWORZYNIE KRYNICKIEJ

OFERTA SCHRONISKA

Schronisko zaprasza turystów wędrujących z plecakiem szukających schronienia lub odpoczynku na szlaku. Wędrowców i spacerowiczów pragnących odpocząć, smacznie posilić się i skosztować naszych specjałów. Osoby preferujące kilkudniowe pobyty umożliwiające poznanie okolicy lub odpoczynek od codziennego zgiełku. Narciarzy zjazdowych, którzy w dzień pragną korzystać z wyciągów, ale wieczorami preferują klimat górskiego schroniska. Rodziny z dziećmi szukające spokojnego miejsca na spędzenie przedłużonego weekendu, ferii lub wakacji.

Oferujemy noclegi w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych. Toalety i prysznice wydzielone dla nocujących znajdują się w najniższej kondygnacji.

zima nad WierchomląW 2011 roku schronisko w ramach programu Zielonych Schronisk zyskało m.in. nowe zaplecze sanitarne oraz szereg rozwiązań na rzecz ekologii.

W sąsiedztwie schroniska znajduje się tzw. Fiński domek przeznaczony na kilkudniowe pobyty dla rodzin i grup ceniących spokój i kameralność.

Do dyspozycji nocujących są: sala kominkowa, widokowa weranda i sauna. W schronisku znajdują się również narciarnia, suszarnia, punkt narzędziowy do prostych napraw rowerów. W sąsiednim budynku dostępne są kuchnia turystyczna i garaż dla rowerów. Zimą wypożyczyć można rakiety śnieżne.

Goście bacówki szczególnie cenią górską atmosferę schroniska, wspaniałe zachody słońca z Tatrami w tle oraz nocne pogawędki przy klimatycznej muzyce, świecach i kominku [ więcej w dziale O nas słowami naszych Gości ].

Ze względu na położenie w obszarze chronionym, do schroniska nie ma dojazdu samochodem. Łatwo dostać się tu można pieszo lub rowerem drogą leśną od strony Szczawnika (ok. 6 km) albo drogą leśną tzw. spychaczówką z Wierchomli Małej (ok. 5 km), pieszo czarnym szlakiem z Wierchomli (1 godz.) lub od górnej stacji wyciągu krzesełkowego z Wierchomli (25 min). [ więcej w dziele Dojazd i dojście ]

Kuchnia działa w godz. 8-20. W ofercie znajdują się śniadania i posiłki obiadowe, desery oraz piwo, zimne i ciepłe napoje – w tym słynna korzenna „herbata z bacówki”. Posiłki przyrządzane są na miejscu w większości zgodnie z domowymi recepturami. Specjalnością schroniska są kugel z gulaszem, szarlotka, grzane wino i piwo, tradycyjne nalewki. Dla turystów indywidualnych i grup istnieje możliwość zamówienia całodziennego wyżywienia, na życzenie wegetariańskiego.więcej w dziale Przytulne noclegi i dobre jedzenie ]

Schronisko nad Wierchomlą

Schronisko przyjmuje turystów z psami. Pamiętać jednak trzeba, że psy muszą dostosować się do reguł porządkowych oraz bezproblemowo koegzystować z naszymi psami. Pobyt zwierząt jest bezpłatny.

Dla narciarzy i rowerzystów przygotowaliśmy specjalne zniżki. Dla rodzin z dziećmi programy pobytowe. Na potrzeby firm i szkół oferowane są pobyty integracyjne. W ramach imprez okolicznościowych organizowane są spotkania przy grzanym winie, biesiady, kuligi, pieczenie barana oraz wesela w stylu plenerowym.

Schronisko jest również idealną bazą dla:

  • fotografów – niezapomniane zachody słońca z panoramą Tatr, otwarcia widokowe na Pasmo Radziejowej, możliwość upolowania obiektywem dzikich zwierząt.
  • podziwiaczy przyrody – można tu spotkać wilka, rysia, puchacza, jak i wiele innych rzadkich okazów fauny i flory. W okolicy znajduje się kilka cennych przyrodniczo rezerwatów przyrody z zachowanymi fragmentami puszczy karpackiej.
  • tropicieli yeti (czyli tych, co pierwszy raz zobaczyli ślady rakiet śnieżnych)
  • amatorów śniegu i wolnej przestrzeni oraz artystów – rzeźbiarzy w lodzie
  • amatorów świętego spokoju i nicnierobienia.

Zapraszamy do świata kolorowych GÓR możliwości!

 

ŚWIĘTA W GÓRSKIM SCHRONISKU
Wigilia i Boże Narodzenie
W ofercie: noclegi z pościelą, wyżywienie, wieczerza wigilijna, świąteczne jedzenie, sauna fińska... [ więcej ]

 

SYLWESTER NAD WIERCHOMLĄ
Tym razem w folk stylistyce pasterskiej.
W ofercie: noclegi z pościelą, wyżywienie, bal sylwestrowy, ognisko, sauna fińska... [ więcej ]

 
Eko-wakacje

w stronę natury
Nasze pomysły na aktywny wypoczynek i rozwój.
Warsztaty, plenery, obozy sportowe, joga na trawie, pobyty narciarskie, oferta indywidualna, dla grup znajomych i rodzin z dziećmi... [ więcej ]

 
Fiński domek

Fiński domek - DLA RODZIN I ZNAJOMYCH
Obok schroniska znajduje się Fiński domek z dwoma segmentami dla 4 do 6 osób. Domek przeznaczony jest na dłuższe pobyty dla rodzin i grup znajomych. [ więcej ]

 
Maluchom na TAK!

MALUCHOM NA TAK!
Bacówka nad Wierchomlą to schronisko przyjazne młodym turystom. Dla rodziców z dziećmi stworzyliśmy wiele udogodnień i specjalny program pobytowy... [ więcej ]

 
nowe oblicze znanego schroniska

NOWE OBLICZE ZNANEGO SCHRONISKA
Bacówka nad Wierchomlą zmieniła ostatnio wygląd. Dokonano również wielu modernizacji wewnątrz. Turyści mogą korzystać z nowych sanitariatów. Zmienił się także wygląd strony www i profilu FB. [ więcej ]

 

O NAS SŁOWAMI NASZYCH GOŚCI
Wrażenia odwiedzających nas trurystów. ...
więcej ]

 

DOJŚCIE I DOJAZD
Zobacz jak najprościej dojechać do Wierchomli lub Szczawnika oraz jak dojść się do naszego schroniska. [ więcej ]

 
kolorowe GÓRY możliwości

REZERWACJE mailowo
lub tel. - 532 336 784
w godz. 8-20

PLANUJESZ PRZYJAZD?
Zobacz PODGLĄD WOLNYCH MIEJSC

mapa

 

NOWE OBLICZE
ZNANEGO SCHRONISKA

najwspanialsza panorama Tatr o każdej porze roku

najwspanialsza panorama Tatr o każdej porze roku

NAJWSPANIALSZA
PANORAMA TATR

najwspanialsza panorama Tatr o każdej porze roku

ZIELONE SCHRONISKA

zielone_schroniska

Panorama Tatr i inne atrakcje

Schronisko | Oferta | Cennik | Okolica | Dojazd i dojście | Informacje turystyczne | Linki | Kontakt

STRONA GŁÓWNA | MAPA STRONY | NA GÓRĘ STRONY | COFNIJ

copyright (c) 2012 Bacówka nad WIerchomlą - design Zły Pies